ERİKLİTEPE TABİAT PARKI

Eriklitepe Tabiat Parkı:Merhaba değerli okuyucularım bugün sizlere Eriklitepe Tabiat parkını tanıtıyorum. Kar tatili planlıyordum şunu belirtmek isterim hem yaz hem kış sezonu için güzel temiz bir yer.

ULAŞIM

Eğer kendi aracınız var ise ulaşım sizin için çok daha rahat ve kolay olacaktır. Ben Tekirdağ- Çorlu’dan sabaha karşı 05:15 yola çıktım. Çerkezköy Çorlu yolu yönünde ilerleyip Avrupa otoyolundan devam ederek F.S.M (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) üzerinden geçerek körfezi (Dilovası , Hereke , Körfez , Derince , İznik )dolaşarak 4saat 260 km süren yolculuğumun sonunda Eriklitepe Tabiat parkına geldim.

RESTAURANT

Amacım sabah kahvaltısı ile başlayıp günü tamamen değerlendirmekti. Restaurant bölümünde güzel bir şekilde kahvaltımızı yaptık ve sınırsız çay fiyatlar gayet makul. 20.02.2023 tarihi itibariyle serpme kahvaltı 95 TL , kahvaltı tabağı 70 TL ‘dir. Kahvaltı saati 09:00 ila 14:00 a kadar devam etmektedir, sonrasında ise ana yemeğe geçiliyor.

BUNGALOV  EVLER

Kahvaltıdan sonra ben, eşim ve kızlarımla gün boyu çeşitli etkinliklerle karın tadını çıkardık. Bungalov evler 4 kişilik bir aile için yeterli büyüklükte. 2 yataklı 1 çocuk odası, 1 yatak odası, wc-banyo , mutfak-salon şeklindedir.15 adet bungalov ev bulunmaktadır. Yatak çarşafları mevcut fakat kendimizden getirmiş olduğumuz yastık ve yatak çarşaflarını kullandık. İşletmesi  tamamen Gölcük Belediyesi’ne aittir.

Yemek olarak Restaurant bölümünü kullanabilirsiniz. Eğer bizim yemeğinizi kendiniz hazırlamak istiyorsanız özellikle kar üzerinde mangal yapmayı seviyorsanız malzemelerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.

MALZEMELER

Kamp ocağı, Piknik tüpü, Çakmak,

Tencere , tava , tabak, bıçak bardak,

Kahve makinesi, kahve fincanı,

Su, gıda,

El yüz havlusu, duş için havlu yada bornoz,

Yatak ve yastık çarşafları,

Mangal, mangal teli, odun , kömür

Kar kızağı, v.s

UYARI VE ÖNLEMLER

Otopark ücretsiz olup, gitmek istediğiniz yere levhalar sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bungalov evler, Çadır kamp alanlar, idari bina , kafeterya, kır lokantası, paintball , macera parkı gibi…

MANGAL KEYFİ

İster kendi mangalınızı getirip ateş yakıp etlerinizi pişirebilir, özellikle olmazsa olmazı mangalda sucuk yapabilirsiniz, isterseniz idari binadan odun mangal v.s temin edebilirsiniz.

KAMP OCAĞI

Biz evimizde yemekler hazırlayıp kavanoza koyduk ve buzdolabında muhafaza ettik. Kamp ocağımızda ısıtıp afiyetle tadını yedik.

SICAK SU & ISINMA

24 saat sıcak su bulunmaktadır. Kullanmış olduğumuz Çatal, kaşık, bıçak, tabak, tencere , tava temizliğinde kullandık. Eğer yanınızda havlu ya da bornozunuz var ise duş alabilirsiniz. Her odada kalorifer peteğine benzeyen elektrik fişine takılı ısıtıcılar bulunmakta ve inanın çok sıcak oluyor arada sırda cam açmak durunda kaldık.

KAYAK PİST

Bungalov evlerin karşı tarafında kayak pisti mevcut gitti üşüdük geri gedik tabi epey zaman alıyor. İdari binadan almış olduğum bir kürek ile evimizin önüne 20 metre uzunluğunda güzel bir kayak pisti yaptık. Amacımız üşüdüğüm zaman hemen evimize gelebilmek için. Kızağımızla bol bol kayıp eğlendik.

YORUM

Ailecek 3 gün süren güzel bir kar tatili yapmış olduk. Ulaşım , barınma, ısınma, sıcak su, yemekler, sucuk mangal, veranda da kahve keyfi, çeşitli kar etkinlikleri ile mükemmel  eğlenceli zamanlar geçirmiş olduk. kendi telefonumuz çekmediği için wi-fi bağlantısını gerekli bilgileri doldurup kolayca yaptık. Kısmet olursa yaz kampına gelip kalmak istiyorum ve herkese tavsiye ederim, teşekkürler.

Yorum yapın