Tekirdağ’ da Gezilecek Yerler

Uçmakdere, Şarköy

KONUM

Uçmak Dere ,Tekirdağ il merkezine 35 km, Şarköy ilçesine 35 km,Çerkezköy’e 96,Çorlu’ya 72 km,Hayrabolu’ya 89 km uzaklıktadır.

Ulaşım

Uçmakdere’ye İstanbul’dan gitmek için TEM Otoyolunu kullanıp, Kınalı çıkışından Tekirdağ yönüne devam etmek gerekiyor. Uçmak Dere Tekirdağ’ı geçtikten sonra Kumbağ istikametine devam edip, Kumbağ’ı geçtikten sonra bir süre orman yolundan devam eden bu yolu takip ederseniz ilk önce Yeniköy ve sonrasında Uçmakdere’ye varabilirsiniz.

YEŞİL VE MAVİLİĞİN BİRLEŞİMİ

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’ne bağlı eski bir Rum köyü olan Uçmakdere eski yerleşim dokusunu ve yaşam kültürünü devam ettirmektedir. İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Uçmakdere, Ganos Dağları’nın yeşili ve Marmara Denizi’nin mavisi eşliğinde ziyaretçilerine yöresel köy ürünleri ve köy yaşamıyla  buluşmanın keyfini yaşatmaktadır.

HER MEVSİM AYRI GÜZEL…

Doğası çok güzel. Yamaç paraşütü ya da uçurtma uçurma aktivitelerine meraklıysanız tam size göre biryer. Konaklamak için şirin pansiyonları, kahvaltı, gözleme ya da çay keyfi için küçücük mekanları mevcut. İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan uygun fiyatlı bir haftasonu kaçamağı yapmak isteyen doğa severlere şiddetle tavsiye ediyorum.

UÇMAK DERE’DE KAMP

Deniz’in ve gökyüzünün mavisi , orman yeşilini buluşturan bu bölgede kamp için uygun alanlar mevcut. Kafa dinlemek ve piknik mangal için çok güzel… Otururken yamaç paraşütü ile atlayanları izlemek ve çok yakınınızda inişlerini seyretmek paha biçilemez….

Yorum yapın